Forums / Voeding / Last van gasvorming

Robrecht8
Bijdrager

Last van gasvorming

Ik heb gemerkt dat ik flink wat last heb van gasvorming in mijn darmen, vooral als ik laag heb gezeten in mijn suiker en ik dan koolhydraten eet om weer op niveau te komen. Is dit een veelvoorkomend probleem? En wat kan daar aan gedaan worden? Het is erg vervelend om voor de hand liggende redenen, vooral als je in gezelschap van mensen bent.

  • SimonW
    Bijdrager

    Welke medicatie gebruik je? Van metformine is dat een bekende bijwerking.

  • Robrecht8
    Bijdrager

    Nee Simonw ik moet insuline spuiten hetgeen veel vaker hypo’s en hypers veroorzaakt. De gasvorming vindt vooral plaats nadat ik laag in de suiker ben geweest en ik dan koolhydraten eet om mijn bloedsuiker op peil te brengen.

  • Markpompje
    Bijdrager

    ik heb altijd last van biogas, en ik gebruik geen metformine

  • marit
    Bijdrager

    Maak je gebruik van statines? Die veroorzaken ook veel gasvorming. En wat voor koolhydraten neem je als je een hypo hebt?

  • Robrecht8
    Bijdrager

    Vroeger nam ik Crestor, maar dat is ongeveer 6 maanden geleden uit mijn medicijn pakket gehaald. ’s Middags voor lunch neem ik een snee brood met kaas of vleeswaren erop. Dat is genoeg om mij te veel gas te geven. Of zou ik mijn eetgewoonte hier aan moeten passen?

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.