Forums / Behandelaren / Levemir: iets vreemd aan de hand!

KlaasV
Bijdrager

Levemir: iets vreemd aan de hand!

Dag allen,

Ik ben nieuw op dit forum, dus ik stel me maar even voor. Mijn naam is Klaas, 49 jaar oud, en heb sinds ca. 12 jaar diabetes.
Inmiddels prik ik voor elke maaltijd Novorapid en 1x daags Levemir.

Gisteren is me iets vervelends overkomen. Met een normale BS gaan slapen. Maar ik werd midden in de nacht wakker met twee ambulance broeders naast mijn bed. Mijn vrouw kon me, met redelijk wat geweld, niet meer wakker krijgen. Een flinke injectie Glucogen maakte me weer wakker. Ze had 112 gebeld.
Wat er mis gegaan is: ik had geen idee. Niets raars gedaan, vaak BS gemeten (ik heb een freestyle libre, dus heel veel meten is niet oncomfortabel).

Vandaag (het is nu maandag avond, 11:14) vroeg naar bed, je bent toch redelijk brak na zo’n “avontuur”. Weer dezelfde hoeveelheid Levemir geprikt.
na een half uur toch maar voor de zekerheid gemeten. bloedsuiker 3 punten gedaald!
Meteen naar beneden om te controleren of er ECHT Levemir in die pen zit i.p.v. Novorapid. Dat blijkt het geval.
Inmiddels daalt mijn BS als een baksteen. Momenteel 10 dextro’s naar binnen, samen met 4 boterhammen. BS is nu 2.5 Ik ga pas naar bed, als mijn BS zich heeft gestabiliseerd op 8.

Dus: morgen MET die pen met Levemir naar de apotheek. Ik denk dat hier iets HEEL ernstigs aan de hand is. Ik wil dat er wordt onderzocht, of er werkelijk Levemir in zit.

Ben ik de enige met zo iets raars?

Groeten, Klaas.

Tags: 

  • Thijs-DVN
    Bijdrager

    Beste Klaasv,

    Wat u beschrijft is een erg vervelende situatie

    Wij bij de Diabetesvereniging hebben nog geen enkele soortgelijke klacht over het zo hevig reageren op Levemir gehoord. Wel kunnen er natuurlijk ook externe factoren een rol spelen.

    1. de spuitplekken. b.v. U spuit altijd op de zelfde plek waardoor er een ophoping van insuline kan ontstaan)
    2. de insuline is niet juist bewaard (te koud of te warm)
    3. te korte naaldjes waardoor de insuline niet geleidelijk wordt opgenomen maar in verloop van tijd in één keer wordt het advies wat ik zou willen geven is in ieder geval een nieuwe pen of ampul te gebruiken.
    4. de temperatuurswisseling die op dit moment plaats vind, door warmte kan insuline “beter” zijn werk doen.
    5. een verandering van leefwijze. b.v. meer beweging, andere voeding etc.

    Zoals u schrijft kunt u ook naar uw apotheek gaan en dit laten onderzoeken maar u kunt ook rechtstreeks contact opnemen met de fabrikant. Hieronder treft u de contact gegevens aan. Wel zou moet u dit ook bespreken met uw behandelaar.

    telefoonnummer: 0172 44 96 00
    e-mailadres: informatie@novonordisk.com

    met vriendelijke groet;

    Thijs van Vilsteren
    Medewerker klantenservice/diabeteslijn van de Diabetesvereniging Nederland

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.